Většina mužů i žen starších padesáti let musí brát denně několik prášků. V dnešní společnosti jsme smíření s tím, že jak naše tělo stárne, zároveň i chřadne, a tudíž potřebuje farmaceutika, aby mohlo fungovat. To však nemusí být pravda. Důkazem je člověk, kterého dobře znám a který se díky dennímu přísunu kanabinoidů těší výbornému zdraví i ve starším věku.
Tím člověkem je můj otec. Je mu 72 let a je v kondici, jakou by mu záviděl nejeden vrstevník. Před sedmi lety uklouzl na náledí a zlomil si kotník. Po rentgenu vyšlo najevo, že zlomená kost se bude muset chirurgicky zpevnit kovovým materiálem, protože by se prý jinak nevrátila do původní pozice.
Dostatek kanabinoidů
Prognóza od lékaře zněla, že bude mít sníženou hybnost, a tudíž se při chůzi neobejde bez hole. Na nohu mu dali sádru a poslali ho domů s tím, že za šest týdnů se domluví na operaci.
Uplynulo šest týdnů a táta vyrazil do nemocnice, kde mu sádru sundali. Opět udělali rentgen, aby se zjistilo, co dál – a lékař ani jeho dva přivolaní kolegové nemohli uvěřit svým očím. Kost byla i bez operace dokonale zahojená. Lidem v jeho věku se přitom zlomeniny tak snadno nehojí. Domů šel po svých, bez operace…
Konopí jen dává výživu tam, kde je jí třeba.
Táta se od většiny ostatních lidí, mladých nebo starých, liší v jednom: naplno využívá nutriční a léčivé složky konopí, jinými slovy dbá na dostatečnou hladinu kanabinoidů ve svém těle.
Ať už konopí inhaluje nebo si z něj dělá čaj, pojídá semínka nebo se maže olejem, v každém případě využívá léčivý potenciál této rostliny, aby se udržel v perfektní kondici.
Kromě toho využívá i psychoaktivní účinky této byliny, a to při meditaci. Jeho oblíbená technika by se dala nazvat „pročištění mysli“ – podle něj zvyšuje vnímavost těla vůči léčbě. Osobně si myslím, že kombinace konopí a meditace funguje, jelikož nemoci u něj nikdy nemají dlouhé trvání.
Jak sami víte, je mnoho způsobů, jak využít konopí ke svému prospěchu. Rozhodně se nemusí jen kouřit. V těle každého z nás, počínaje orgány a konče bílými krvinkami, se nachází nespočet kanabinoidních receptorů, a ty jsou součástí našeho endokanabinoidního systému.
V receptorech se tedy aktivují buď endokanabinoidy, které si vyrábí tělo samo, anebo se na ně navazují rostlinné kanabinoidy dodané zvnějšku. Receptory se nacházejí ve všech možných částech našeho těla, neboť jsou klíčové pro jeho zdravé fungování.
Nezbytná výživa
Kanabinoidy jsou nezbytnou, leč polozapomenutou součástí lidského i zvířecího jídelníčku. Lidé se v minulosti neživili jen konopným semenem samotným, ale zprostředkovaně i přes maso a vejce svých zvířat, které rovněž krmili konopnou pící.
Dokonce i divoká zvěř žila z konopí, které divoce rostlo okolo. Nicméně od poloviny 20. století přišel zlom, z konopí jsme udělali zakázanou drogu a dopady této obrovské chyby na společnost vidíme dodnes.
Táta se od většiny ostatních lidí liší v jednom: naplno využívá nutriční a léčivé složky konopí.
Můj otec je svědectvím toho, jak důležité jsou kanabinoidy pro zdraví. Zatímco většina populace trpí na jejich nedostatek, celoživotní konzumace této byliny se u něj ukázala být obrovskou výhodou.Nejenže se léčí i bez prášků a je zcela soběstačný, navíc má i výdrž a sílu na aktivity, o nichž se nesní ani lidem o dvacet let mladším – šest měsíců po zranění už zase hraje badminton. Je živoucím příkladem blahodárných účinků konopí, pro něž není žádná věková hranice překážkou.
Konopí totiž v léčbě nedává přednost tělům starým nebo mladým. Konopí jen dává výživu tam, kde je jí třeba.