Magazín Konopí
  • Domů
  • Rubriky
  • Aktuální vydání
  • Předplatné
  • Prodejní místa
    • Seznam trafik
    • Prodejní místa DVOJPACKu
  • Archiv
  • O nás
    • Kdo jsme
    • Redakce
    • Kalendář akcí
    • Inzerce
    • Partneři
    • Kontakty
  • Vyhledávání
  • ENEN
Facebook Instagram Twitter YouTube SoundCloud

Konopné kluby v Česku

19. prosince 2022 | Rubrika: Zákony
Konopný klub

Zdroj: Pexels.com

Hladinu metabolitů v krvi konopné veřejnosti nedávno rozčeřila dopadová studie pro návrh zákona o regulovaném trhu s konopím z dílny pirátských odborníků. Je založena na detailní analýze společenských i ekonomických dopadů takové regulace a předpokládá tři možnosti, kudy by se konopí mohlo rekreačně dostávat k občanům České republiky. Jedná se o samopěstování pro vlastní potřebu, maloobchodní prodej v licencovaných prodejnách a konopné kluby.

Poprvé jsem měl příležitost poznat ducha konopných klubů během návštěvy barcelonského veletrhu Spannabis před pár lety. Z bulváru Las Ramblas, kde se vám místní týpci snaží prodat předraženou plechovku piva nebo vás zatáhnout do postranní uličky kvůli koupi něčeho, co bude obsahovat možná kus asfaltu a možná hašiš s příměsí velbloudího lejna, stačilo udělat pár kroků a ocitli jsme se před nedobytnou kovovou bránou. Bez vývěsky či jakéhokoli dalšího značení. Nápadná byla jen ta ocelová stěna uprostřed historické uličky. 

Co se dozvíte?

  • Rána pro černý trh
  • Každý klub jiný chlup
  • Jak to chceme v Česku?
  • Pravidla konopných spolků
  • Jak by to vypadalo administrativně? 
  • Rizika klubů
  • Slabiny návrhu 
  • Rýsuje se již něco?
  • Nevytvářet nové problémy
  • Zdroj:

Rána pro černý trh

Protože jsme jako mediální partneři měli protekci, obdrželi jsme zvláštní pozvánku platící pouze v době trvání veletrhu. Počet členů klubu je totiž omezený. Po předložení pozvánky a prokázání totožnosti nás pustili dovnitř. Interiér a osazenstvo jako v každém druhém nízkorozpočtovém baru, ovšem s tím rozdílem, že stropu dominovala obrovská klimatizační roura. Těžko říct, zda zpracovávala pach přilehlé pěstírny, anebo se starala o přežití návštěvníků ve stále houstnoucí atmosféře.

Výnos z regulace rekreačního konopí se odhaduje na 650 milionů až 1,8 miliard korun ročně.

Bar byl méně okázalý než v holandských coffeeshopech. Menu obsahovalo květy klasických i tehdy módních odrůd jako Sherbet či Zkittles. Cenově to vycházelo hůř než v Praze na ulici, ale kvalita byla samozřejmě skvělá. 

Jak se pak potvrdilo i v jiných klubech, hašiš byl podstatně levnější, některé modely byly třeba i za 6–7 euro. Na otázku, čím to je, konopný barman reagoval s úsměvem: „Máme nadprodukci sušiny. Nevíme, co s tím.“ Měl tím na mysli to, že z přebytků vyrábějí tou či onou metodou čistý hašiš. A tím pádem ho nemusí „dovážet“ z Maroka. Barcelona skóruje a snižuje vedení černého trhu.

Každý klub jiný chlup

Během veletržního víkendu jsme poznali takových klubů více a každý měl svůj styl, pokud jde o výzdobu, nabídku i pravidla. Někde byl vstup na legitimaci, jinde byla pravidla volnější a osazenstvo podstatně mladší. 

Konopný klub

Zdroj: Unsplash.com

Majitel jednoho takového svobodomyslného, leč dražšího provozu se nám pochlubil, že souběžně s tím tajně poskytuje finančně dostupnou konopnou léčbu asi stovce místních pacientů. Podle španělských zákonů bylo toto jeho počínání trestné – konopí není možné podávat jako lék.

Od té doby se legislativní situace v zemi ještě zhoršila. Tyto kluby operují v lepším případě v poněkud šedé zóně. Situace je o něco růžovější ve vzpurném Katalánsku a Baskicku. Tam už ostatně kluby fungují celých dvacet let.

Jak to chceme v Česku?

Na rozdíl od divoké španělské reality se čeští ekonomové, právníci, adiktologové a experti na veřejnou politiku snaží o omezení přístupu ke konopí u rizikových skupin populace (např. mladistvých), snižování rizik a prevenci problémového užívání. Cílem chystané regulace je eliminace nepřiměřeného trestního postihu jinak neproblémového chování spojeného s užíváním konopí, snížení počtu vězňů ve výkonu trestu v souvislosti s konopím a redukce organizovaného zločinu spojeného s nelegální výrobou a distribucí konopí.

Pravidla konopných spolků

Jak konkrétně vypadá zvažovaná tuzemská varianta zdostupnění konopí skrze konopné kluby, uvedená ve zmíněné dopadové studii? 

Autoři dopadové studie promýšlejí různé varianty dostupnosti konopí s ohledem na zkušenosti ze zahraničí.

Právní formou by byl spolek, to znamená nezisková organizace. Licenci k nakládání s omamnými látkami by spolek získal po schválení specializovanou státní agenturou. Samozřejmostí je věkový limit pro členství a spotřebu konopí, a to 18 let. Autoři doporučují vynechat ze systému cizince, ačkoli to by se negativně odrazilo na daňových výnosech, a naopak by to potěšilo černý trh.

Na základě delegování samopěstitelské pravomoci by byl spolek oprávněn k vypěstování maximálně 5 rostlin konopí na člena při maximálním počtu 50 členů. Výdej konopí by byl možný ve dvou variantách: 

  1. po jednorázových výběrech až 10 gramů za den (max. 100 gramů měsíčně) pouze členům spolku; 
  2. rozdělením sklizně. 

Maximální objem produkce konopí by tedy činil 250 rostlin na 50 členů. Výdej konopí formou rozdělení sklizně by registrovaným členům automaticky snížil měsíční limit nákupu konopí v maloobchodní síti na 50 gramů měsíčně (u jednorázových výběrů by byl limit 100 gramů na měsíc uplatněn napříč spolky i maloobchodem). 

Na množství vypěstovaného a individuálně odebíraného konopí by dohlížela výše zmíněná státní agentura. Návrh zní, že každý konopný pěstitel, člen klubu či zákazník by byl přihlášený do anonymního registru, k jehož datům by neměla přístup policie ani nikdo jiný. 

Jak by to vypadalo administrativně? 

Spolek by musel mimo jiné dodat plán pěstebních prostor a technologií, plán výdeje konopí, doklad o vlastnictví, nájmu nebo budoucím nájmu provozovny, plán aktivit vedoucích ke snižování škod z užívání konopí mezi členy spolku, čestné prohlášení ohledně nezávislosti zakládajících členů na alkoholovém a tabákovém průmyslu, výpis z rejstříku trestů pro zakládající osoby, v případě schválení licence doklad o školení výdejního personálu. 

Nutností by byla registrace u obce, v jejímž katastru se konopný klub nachází. Návrh zní, že při registraci by spolek platil jednorázový poplatek 3 000 Kč, dále roční poplatek 1 000 Kč za obnovení licence a poplatek 500 Kč za člena za rok (možno požádat o odpuštění z terapeutických důvodů). 

Spolek by měl dále povinnost vést evidenci členů a rozděleného konopí. Bylo by možné být členem pouze jednoho konopného spolku. Osoby, které spravují konopný spolek, by mohly provozovat pouze jeden klub a nemohly by se účastnit maloobchodního prodeje, na nějž se budou vztahovat jiné, komerční licence. 

Rizika klubů

Autoři dopadové studie důkladně promýšlejí různé varianty dostupnosti konopí s ohledem na zkušenosti ze zemí jako Kanada, Uruguay a Spojené státy americké. Mají přitom na zřeteli jak ochranu veřejného zdraví a lidských práv, tak ekonomickou stránku operace.

Jak sami uvádějí, rizikem nekomerčních řešení, jako je samopěstování a konopné kluby, je právě v Česku jejich vysoká atraktivita. Současná situace napovídá, že lidé jsou jednak šetřiví, a jednak si rádi vypěstují vlastní konopí či ho s gustem zasdílejí. To může mít negativní dopad na odhadovaný daňový výnos z regulovaného trhu. 

Licenci k nakládání s omamnými látkami by spolek získal po schválení specializovanou státní agenturou.

Když jsme u toho, v analýze se odhaduje domácí výnos mezi 650 miliony až 1,8 miliardami korun ročně. V případě možnosti exportu do rovněž zlegalizovaného Německa by mohly být výnosy o několik miliard vyšší.

S předkládaným návrhem jsou pochopitelně spojena i korupční rizika. Pokušení bude zejména při udělování licencí a kontrole jejich dodržování, ale i při zadávání zakázky na registrační systém oprávněných uživatelů konopí a systém kontroly produkce.

Pozitiva ale převažují. Citované studie uvádějí nejen zpřístupnění vzdělávacích a odborných služeb, ale i možnost neformálního screeningu členů spolku na výskyt zdravotních a sociálních problémů souvisejících s užíváním konopí. Ostatně samotná struktura konopných klubů podporuje snižování společenských škod. Principem spolupráce je totiž kooperace: členové klubu se účastní výběru pěstovaných odrůd konopí a pěstebních postupů, což je v kontrastu ke vztahu prodejce a zákazník. Nadměrná komercionalizace touto cestou nehrozí. 

Autoři návrhu píší: „Dosavadní výzkum rovněž ukazuje, že lidé, kteří užívají drogy, se snaží získat pro sebe a své přátele látky a produkty co nejméně škodlivé, takže regulační model, který členům umožní určitý stupeň výběru a kontroly nad produktem, může mít pozitivní efekt na snižování škod.“ Vzájemné vzdělávání a šíření informací bylo vždy nejspolehlivější, pokud jde o minimalizaci rizik. 

Slabiny návrhu 

Bylo by dobré uvést, že tento odborný návrh konopné regulace obsahuje více flexibilních variant řešení. V principu ho však lze chápat jako snahu zavděčit se především konzervativnějším zákonodárcům i jiným orgánům, které by do legalizačních snah mohly chtít hodit vidle.

Výmluvné je, že při neformálním oborovém setkání ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych neskrýval spokojenost s tak přísným konceptem. Možnost, že by nějací inspektoři mohli provádět prohlídky registrovaných pěstitelů, respektive už samotná představa registru všech zúčastněných konzumentů a pěstitelů v rámci k tomu založené agentury, zjevně musí jak policisty, tak úředníky naplňovat nadšením. Dodejme, že konopná komunita se k takovým nápadům staví nebývale jednotně: zamítavě.

Žena v konopném klubu.

Zdroj: Unsplash.com

Z pohledu opatrného liberála je uvažovaný koncept konopných klubů jednou z nejlepších věcí v celém návrhu. K hlavním cílům konopné legalizace totiž odjakživa patřilo zajištění toho, aby pacienti a milovníci konopí mohli užívat tuto bylinu svobodně – a zdravě. A vzhledem k tomu, že v systému oficiální konopné léčby jsou u nás pravidla nastavena přísně a léčebné konopí na předpis lze získat pouze u několika vybraných indikací a po poměrně náročném vyjednávání, je potřeba otevřít vrátka i těm dospělým, kteří konopí potřebují, ale nemají na něj nárok anebo si ho nedokážou sami v potřebné kvalitě vypěstovat. Možnost osvěty a spolupráce s odborníky na půdě takového klubu je skvělým bonusem.

Rýsuje se již něco?

V Brně se delší dobu pokoušel založit konopný klub s léčebným zaměřením Jindřich Vobořil, marně se k tomu však snažil získat povolení od Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). Svým dlouhodobým záměrem založit první pražský klub takového ražení se netají zastupitel na Praze 2 Robert Veverka, koneckonců právě on silně podporuje ideu učinit konopné kluby součástí chystané legislativy. 

O regulaci/legalizaci po česku se nyní v médiích hojně hovoří právě díky staronovému národnímu protidrogovému koordinátorovi Vobořilovi, jenž srší aktivitou a s mandátem od premiéra Fialy svolává i setkání evropských odborníků. Příležitost zavětřil i semenný bankéř Michal Otipka, který se pokouší založit a zastřešit asociaci českých konopných klubů (více na našem webu).

Nevytvářet nové problémy

Aktuální dopadovou studii chápejme jako první krok k zahájení racionální debaty. Je-li chystaná regulace motivována i ekonomicky, nastavme ji rovnou tak, aby souběžně nevytvářela zátěž v podobě nově vytvářené administrativy.

Je potřeba zpřístupnit konopí i těm dospělým, kteří konopí potřebují, ale nemají na něj nárok anebo si ho nedokážou sami v potřebné kvalitě vypěstovat.

Je hezké, že je v plánu zvýšení příjmů státního rozpočtu z legálního trhu s konopím, podpora drobného podnikání, úspora ve vězeňství, úspora financí i personálních kapacit u orgánů potírajících současnou konopnou trestnou činnost. zároveň však není dobré vytvářet nové problémy a vázat na ně nové kapacity.

Ochrana veřejného zdraví je prioritou. A proto jak konopní gurmáni, tak pacienti vytěsnění mimo oficiální systém léčebného konopí opravdu nepotřebují být opět a znova ve stresu z toho, že by svým koníčkem či svou léčbou mohli porušovat zbytečně přísné zákony. Pokud někdo kouří nadmíru, nepotřebuje jít do šatlavy, ale probrat to s odborníkem. A tak ať se klidně klubou kluby!

Zdroj:

Ing. Mgr. Vendula Běláčková, Ph.D. a kol. Regulace trhu s konopím – dopadová studie. Praha: 2022.

(Členové odborné skupiny: Mgr. Benjamin Petruželka, Ph.D., Ing. Jakub Čihák, Ph.D., doc. Mgr. Libor Dušek, Ph.D., Ing. Jana Michailidu, Mgr. Martin Archalous, doc. MUDr. Viktor Mravčík, Ph.D., Mgr. Jindřich Vobořil, Mgr. Marek Havrda, Ph.D.)

5/5 - (6 votes)
CSCkonopné společenské klubylegalizaceregulace

Bohumil Sazinka

Supertajný pseudonym jednoho překladatele, redaktora a spoluzakladatele magazínu Konopí, jenž se tak může věnovat různým kontroverzním tématům a kauzám, aniž by si narušil image seriózního autora.

  • Zajímá vás více? Magazín Konopí je k dostání v novinových stáncích a trafikách po celé republice. Lze si ho i výhodně předplatit.

    Starší čísla stejně jako to aktuální si můžete pohodlně objednat na webu send.cz nebo v elektronické podobě na digiport.cz.

  • Mohlo by vás zajímat

    • Kulatý stůl v Praze. Zákony

      Otevíráme debatu o regulovaném trhu s konopím aneb v čem se policie mýlí

    • Kanada Zákony

      Kanada: Dostupné léčebné konopí vede ke snížení spotřeby alkoholu

    • Logo charty Zákony

      Nový průzkum: Dvě třetiny Čechů souhlasí s dekriminalizaci konopí, tři čtvrtiny se zavedením regulovaného trhu

    Napište komentář Zrušit odpověď

    Vyhledávání

    Nejnovější články

    • CBD kapky

      Konopný jarmark: CBD olej Fatra Hemp pro zvířata

      28. ledna 2023
    • Kromě samotné léčby přednáší primářka MUDr. Marta Vachová o konopí i medikům a lékařům.

      Celý rozhovor s Martou Vachovou: Konopí nelze ignorovat

      27. ledna 2023
    • Symbivit Tric

      Konopný jarmark: Přirodní hnojivo Symbivit Tric

      26. ledna 2023
    • Kulatý stůl v Praze.

      Otevíráme debatu o regulovaném trhu s konopím aneb v čem se policie mýlí

      25. ledna 2023
    Facebook YouTube SoundCloud
    S PRIMÁŘKOU NEUROLOGIE V TEPLICÍCH MARTOU VACHO S PRIMÁŘKOU NEUROLOGIE V TEPLICÍCH MARTOU VACHOVOU O LÉČBĚ KONOPÍM👩‍⚕️🥦
Celý rozhovor najdete na webu 👉 https://magazin-konopi.cz/marta-vachova-konopi-nelze-ignorovat/ 😎  V porovnání s konopnými aktivisty i jinými zastánci léčby konopím z řad české lékařské obce působí skromně a nenápadně, odvádí však nesmírně důležitou práci. Primářka Neurologického oddělení Nemocnice Teplice Marta Vachová ve své praxi už přes tři roky předepisuje léčebné konopí několika desítkám pacientů s roztroušenou sklerózou a o nabytých zkušenostech pravidelně přednáší kolegům i studentům medicíny.  Potkáváme se v Kongresovém centru v Praze, kde právě probíhá čtyřdenní česko-slovenský neurologický sjezd. Kolik se tu sejde neurologů a řeší se tu i konopí?
Přesný počet účastníků neznám, ale jde o největší akci české a slovenské neurologické společnosti. O konopí se hovořilo minimálně v mé přednášce o symptomatické léčbě roztroušené sklerózy. Myslím si, že mnoho neurologů neví, jakým způsobem bude probíhat léčba konopím od 1. ledna 2020. Diskutovali jsme proto nejen o tom, jaké konopí lze používat na jaké stavy, ale i o kontrolním hlášení, co vše je potřeba splnit, aby měl pacient nárok na tuto léčbu, a tak dále.  Kdy jste poprvé předepsala léčebné konopí a jaké okolnosti to provázely?
Léčebné konopí v podobě rostlinného materiálu jsem poprvé předepsala v roce 2017, kdy se nám podařilo...  Sledujte magazín Konopí: Váš průvodce konopnou léčbou💚
👉 www.magazin-konopi.cz 🤓
    Otevíráme debatu o regulovaném trhu s konopím Otevíráme debatu o regulovaném trhu s konopím aneb v čem se policie mýlí👮❓🧐
Celý článek najdete na webu 👉 https://magazin-konopi.cz/otevirame-debatu-o-regulovanem-trhu-s-konopim-aneb-v-cem-se-policie-myli/ 😎  Na konci prázdnin se v Praze konala debata nazvaná Marihuana: Hrozba nebo pomoc, kterou zorganizoval národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil a která by měla sloužit jako první krok k toužebně očekávanému cíli – ukončení prohibice konopí. Zúčastnili se jí přední odborníci na závislosti, politici i zástupce represivních složek. Jaké byly hlavní závěry?  Debata nebo přesněji řečeno kulatý stůl měl hvězdné obsazení – lékaře a senátora Romana Krause (ODS), epidemiologa a předního experta na závislosti Viktora Mravčíka, člena Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky Pavla Béma (ODS), šéfa protidrogové centrály (NPC) Jakuba Frydrycha, šéfredaktora a vydavatele magazínu Legalizace Roberta Veverku (Piráti), expertku na psychotropní látky Janku Michailidu (Piráti) a oběť prohibice Miroslava Koláčného.  Samozřejmě nechyběl Jindřich Vobořil, jehož think tank Racionální politika závislostí celou akci v krásných prostorech Hotelu Green Garden připravil.  Konečně racionální diskuze
Musíme říct, že  jsme už pár podobných debat zažili a většinou v nich převládaly názory zastaralé, přežité, dokonce lživé a vědecky opakovaně vyvrácené. Bohužel osmdesát let prohibice a šíření nepravd o konopí ovlivnilo myšlení spousty lidí.  Tato debata byla od počátku jiná – všichni přítomní (až na generála Frydrycha, jemuž ale slouží ke cti, že se diskuze vůbec zúčastnil a pečlivě naslouchal všem argumentům) se k naší radosti shodovali na základních bodech:...  Sledujte magazín Konopí: Váš průvodce konopnou léčbou💚
👉 www.magazin-konopi.cz 🤓
    ROZHOVOR S VETERINÁŘEM: INDIVIDUALIZOVANÁ LÉČ ROZHOVOR S VETERINÁŘEM: INDIVIDUALIZOVANÁ LÉČBA ZVÍŘAT🐶🦝🐱
Celé povídání najdete v Konopí č. 21 nebo na webu 👉 https://magazin-konopi.cz/peter-vojtko-individualizovana-lecba-zvirat/ 😎  K rozhovoru za námi přijel z malebné Turčianské kotliny na úpatí Velké Fatry, kde pěstuje technické konopí a vyrábí z něj celospektrální výtažky. Těmi léčí nejen krávy, koně, ovce a kozy, ale i psy a kočky. Slovenský veterinář Peter Vojtko má s konopnou léčbou již téměř dvacetileté zkušenosti.  Kdy a jak jste se dozvěděl o konopí jako možném veterinárním léčivu?
O této možnosti jsem se poprvé dozvěděl v únoru 2003. To byl internet ještě v plenkách a já jsem měl spolužáka ze základní školy, který emigroval v roce 1989 s rodiči do Kalifornie. V roce 1996 tam jako v prvním státě USA i na celém světě povolili léčebné konopí pro použití v humánní medicíně. Spolužák byl jedním z distributorů a přispíval na psí útulek, kde se snažili psy konopím léčit. Doporučil mi tehdy najít si dealera ostrého konopí a uvařit si ghí, konopné máslo. Když jsem se ho zeptal na dávkování, nabral ghí na špičku nože a řekl mi, že s tím mám začít. Takhle jsem se začal seznamovat s účinky konopí – v podstatě bez toho, abych měl nějaké vědomosti o existenci endokanabinoidního systému. Až následně jsem si začal dohledávat, proč to tak funguje, jaké jsou mechanismy účinku. A když jsem měl první pozitivní výsledky na svých pacientech, povzbudilo mě to, abych se této problematice začal věnovat více do hloubky.  Kdo byl váš první zvířecí pacient léčený konopím?
Byla to fenka amerického kokršpaněla, které jsem odoperoval nádory mléčných žláz. Fenka ale po operaci nežrala, byla apatická a rána se jí špatně hojila. Proto jsem začal hledat alternativní řešení a poprvé aplikoval konopí. Viděl jsem, jak se každým dnem zdravotní stav mění. Nakonec fenka žila kvalitní život ještě více než dva roky. Majitelé byli nadšení...  Sledujte magazín Konopí: Váš průvodce konopnou léčbou💚
👉 www.magazin-konopi.cz 🤓
    Konopí na Instagramu
    • Inzerce
    • Kontakty
    • Obchodní podmínky

    MAGAZÍN KONOPÍ

    První český magazín o léčbě konopím pro pacienty, lékaře i širokou veřejnost. Čtyřiadvacáté vydání je k dostání od 14. 12. ve stáncích a vybraných poštách po celé republice. Číslo 25 vyjde 2. 3. 2023.

    Kontakt: office@konomag.cz

    Tel.: +420 737 300 375

    RUBRIKY

    • Dopisy čtenářů
    • Editorial
    • Infografiky
    • Látky v konopí
    • Léčba
    • Letem světem
    • Mýty & fakta
    • Návody & recepty
    • Nezařazené
    • Obsah
    • Pěstování
    • Poradna
    • PR články
    • Předplatné & balíčky
    • Příběhy pacientů
    • Pro zdravotníky
    • Reportáže
    • Rozhovory
    • Soutěže
    • Vaporizace
    • Výzkumy
    • Zákony
    • Zvěroléčba

    NEJNOVĚJŠÍ

    • CBD kapky

      Konopný jarmark: CBD olej Fatra Hemp pro zvířata

      28. ledna 2023
    • Kromě samotné léčby přednáší primářka MUDr. Marta Vachová o konopí i medikům a lékařům.

      Celý rozhovor s Martou Vachovou: Konopí nelze ignorovat

      27. ledna 2023

    VYHLEDÁVÁNÍ

    Sledujte nás

    Facebook Instagram LinkedIn
  • © 2018-23 Magazín Konopí. Autorská práva vlastní vydavatel. Bez jeho písemného svolení je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.

  • Magazín Konopí

    Spravovat souhlas s cookies

    K ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení používáme technologie, jako jsou soubory cookie. Děláme to, abychom zlepšili zážitek z prohlížení a zobrazovali personalizované reklamy. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.

    Funkční Vždy aktivní
    Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
    Předvolby
    Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
    Statistiky
    Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely. Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
    Marketing
    Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
    Spravovat možnosti Spravovat služby Spravovat dodavatele Přečtěte si více o těchto účelech
    Zobrazit předvolby
    {title} {title} {title}
    Konopí č. 24 právě v prodeji!
    Získejte aktuální vydání magazínu Konopí

    Zjistit více

    Bylo Vám už 18 let?

    Tyto webové stránky vyžadují, aby jejich návštěvníci byli plnoletí. Kliknutím na tlačítko ANO potvrzuji, že mi bylo 18 let.