V rubrice „Konopný jarmark“ vám v každém vydání Konopí představíme tři různé konopné produkty malých českých firem a šikovných rukou. Níže naleznete produkty z magazínu č. 5.
VIDA Statement Black i VIVA Azure
Léto je sice u konce, festivalová sezóna však nikoli. Na různé kulturní i sportovní akce se hodí něco, co všichni dobře známe a co se opět vrací do módy – ledvinka. Stylová ledvinka z dílny české značky Bohempia je vyrobená ze stoprocentního konopného vlákna. Konopný materiál je ošetřen zátěrem proti vodě, má protišpinivou úpravu a zaručuje velkou pevnost a dlouhou životnost.

Cena: VIDA Statement Black i VIVA Azure – 600 Kč
Více na www.bohempia.com
Svatý olej
Svatý olej je esenciální olej z konopí s obsahem více než čtyř desítek terpenů. Vedle antiseptických, antibakteriálních a antifungálních vlastností dokáže eliminovat i alergické reakce a podráždění kůže. A co teprve jeho uplatnění v aromaterapii? Mísí se dobře s mnoha jinými oleji, jako jsou různé citrusové oleje či bergamot, je skvělý na masáže i relaxaci. Jedná se o český výrobek ručně zabalený v originálním konopném papíře.

Cena: Svatý olej 2 ml – 200 Kč
Více na www.svatyolej.cz
Ledový deodorant Mary Jane
Zůstaňme u konopné vůně – pokud si nejste jisti, že byste zvládli domácí výrobu konopného deodorantu, určitě vám přijde vhod ledový deo parfém rovněž českého výrobce Missiva. Tato rodinná firma se zaměřuje na výrobu ekologicky šetrné drogerie a kosmetiky. Ledový deo parfém Mary Jane obsahuje látky dlouhodobě zabraňující rozkladu potu a následnému zápachu. Konopí je v něm zastoupeno v podobě oleje ze semínek.

Cena: Ledový deodorant Mary Jane 50 ml – 125 Kč
Více na www.missiva.cz