Článek v audio verzi Getting your Trinity Audio player ready... |
V září byla veřejnosti představena nová studie Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze (FPH VŠE), kterou si nechal vypracovat Úřad vlády České republiky.
Jedná se o takzvanou cost-benefit analýzu, kterou autoři Patrik Sieber a Tomáš Ryška nazvali Socioekonomická analýza „Zavedení regulovaného trhu s konopím“. Posuzovány byly tři varianty – nejširší se samopěstováním a konopnými kluby i trhem, omezenější s konopnými kluby a samopěstováním a nejužší pouze se samopěstováním.
Všechny hodnocené varianty se jeví jako společensky i finančně pro veřejné rozpočty přínosnější než zachování statu quo.
„Závěry jsou velmi jednoduché. Všechny hodnocené varianty se jeví jako společensky i finančně pro veřejné rozpočty přínosnější než zachování statu quo,“ uvedl Sieber. Nejpřínosnější je však varianta se zavedením regulovaného trhu, ze které by Česko mohlo mít roční čistý přínos přes pět miliard korun.
2 Komentářů
Jedním z vedlejších účinků dlouhodobého užívání marihuany je ztráta akademické motivace- jedinci se přestávají učit, je jim všechno jedno . Pozor na to aby nám nezdegeneroval celý národ!!! Jsme národ “ bohémů“ – požitkářů a pokud se skloubí naše sklony k alkoholu s vlivem psychotropních látek, může to znamenat konec mentálního rozvoje národa a začátek úpadku.
Jak jste na to prosím Vás přišel? Jedna paní povídala? žádné studie nic takového neprokázaly a že se o to snažily.