V Norwichské fakultní nemocnici v anglickém Norfolku se 11. března po porodu císařským řezem předčasně narodil chlapeček Oscar trpící hypoxicko-ischemickou encefalopatií v důsledku přidušení.
Vzhledem k závažnému poranění mozku a hrozícím záchvatům byl zařazen do klinické placebem kontrolované studie, která zkoumá intravenózní podání CBD s minimem THC.
Kanabinoidy zlepšují schopnost mozku přizpůsobit se stresu a zraněním.
Tyto kanabinoidy jsou známy tím, že zlepšují schopnost mozku přizpůsobit se stresu a zraněním a podporují tvorbu nových nervových spojů. Oscar bude neustále monitorován a současně podstoupí léčbu hypotermií.
Počáteční dávka je minimální (třicetina běžné dávky) a aplikuje se do dvanácti hodin po narození. V dubnu bylo do studie zařazeno další nedonošené dítě.
Zajímá vás více? Magazín Konopí je k dostání v novinových stáncích a trafikách po celé republice. Lze si ho i výhodně předplatit.
Starší čísla stejně jako to aktuální si můžete pohodlně objednat na webu send.cz nebo v elektronické podobě na alza.cz.
